Skip to content

Roboty wykończeniowe

wykończenia
zadbamy o Twoje wnętrze

od A do Zet

Firma Budynk oferuje wszelkiego rodzaju roboty wykończeniowe, zarówno kontynuację prac budowlanych wewnątrz nowopowstałych obiektów, jak i remont w budynkach już istniejących.

Dzięki nam Twój dom, mieszkanie, budynek gospodarczy, a także wszelkie obiekty przemysłowe, usługowe i komercyjne zyskają idealne wykończenie.

roboty wykończeniowe
zakres prac
jakie możemy dla ciebie wykonać

malowanie

Malowanie to jedna z najpopularniejszy prac wykończeniowych we wnętrzach, gdyż pozwala w bardzo szybki sposób odświeżyć je i nadać mu nowy wygląd. Aby w pełni cieszyć się jego efektem, należy pamiętać o kilku ważnych elementach. W pierwszej kolejności opróżniamy pomieszczenie, usuwamy ze ścian wszystko co zbędne, a pozostałe elementy zabezpieczamy folią i taśmą malarską.

Następnie przygotowujemy ściany do malowania. Naprawiamy wszelkie ubytki, ślady po gwoździach, wkrętach, hakach, a także zabezpieczamy rysy i pęknięcia. W razie występowania sporych szczelin można zastosować specjalną siatkę lub masę naprawczą. Jeśli ściany noszą spore plamy i zabrudzenia, warto przemyć je mydłem malarskim. Dodatkowo zwróćmy uwagę na grzyby i pleśnie – jeśli występują, niezbędne będzie osuszenie ściany i zastosowanie preparatu grzybobójczego.

Przed samym malowaniem warto zagruntować ściany, szczególnie w przypadku zmiany koloru z ciemnego na jasny, a obowiązkowo przed pierwszym malowaniem. Pozwoli to równomiernie pokryć ścianę farbą, gdyż wyrówna chłonność podłoża. Taśmy na połączeniach kolorów trzeba zdjąć jak najszybciej, zaś folię wprost przeciwnie – poczekajmy aż farba wyschnie, aby drobinki pyłu nie przylgnęły do wilgotnych powierzchni!

szpachlowanie

Zanim przystąpimy do malowania trzeba odpowiednio przygotować ściany wykonując szpachlowanie i gładzenie. Gładź to rodzaj cienkowarstwowego tynku przeznaczonego do wykańczania ścian na ich całej powierzchni. Nie nadaje się ona do reperowania ubytków i pęknięć. Masa szpachlowa zaś służy przede wszystkim do naprawy nierówności czy dziur, ale można ją również wykorzystać do wygładzenia ściany całościowo, jest więc bardziej uniwersalna.

Szpachle dostępne są w postaci gotowych mas lub proszków do rozrobienia z wodą. Te drugie dobrze sprawdzą się do większych ubytków, gdyż nałożone grubą warstwą nie pękają w trakcie schnięcia. Gotowe masy zawierają zwykle dodatki żywicy syntetycznej, zapewniają bardzo dobrą przyczepność oraz nadają się na różne podłoża zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Są odpowiednie do drobnych napraw.

Gładzie gipsowe dają efekt bardzo gładkiej ściany, ale są słabiej odporne na wilgoć i zarysowania. Wykańczając ścianę gładzią cementową czy cementowo-wapienną nie uzyskamy aż tak idealnego efektu, za to dostaniemy większą odporność na wodę oraz uszkodzenia mechaniczne. Nakłada się je techniką mokrą i nie wymagają uciążliwego szlifowania.

Zabudowa gips-karton

Płyty gipsowo-kartonowe dają niezliczone możliwości wykończenia i aranżacji wnętrz, a dzięki czystemu, prostemu i szybkiemu montażowi są bardzo chętnie wykorzystywane we wnętrzach. Wykonamy z ich pomocą niezbędne prace kryjące wszelkie niechciane rury, na przykład gazowe czy kanalizacyjne, okablowania i instalacje. Zabudujemy również krzywizny, łuki czy rozety.

Doskonale sprawdzą się jako fantazyjna aranżacja wnętrz. Mogą być użyte do postawienia lekkich ścianek działowych, zamontowania sufitów podwieszanych, zabudowy pod telewizor a nawet wykonania regału na książki. Co więcej, dają efekt doskonale gładkiej i równej powierzchni i nadają się zarówno pod malowanie oraz tapetowanie, jak i kafelki.

Taka zabudowa jest nieoceniona w przypadku starych budynków ze szczególnie krzywymi ścianami, pozwala zamaskować wszelkie nierówności i wypoziomować powierzchnie. Przy niewielkich odchyleniach możemy je przytwierdzić bezpośrednio na klej z użyciem podkładek dystansowych. Dla większych nierówności lub mało stabilnego podłoża sprawdzi się montaż na stelażu z profili.

Sufity podwieszane i systemowe

Sufity podwieszane są fantastycznym rozwiązaniem nie tylko do pomieszczeń biurowych czy budynków użyteczności publicznej. Doskonale sprawdzą się również w naszych domach i mieszkaniach. Oprócz oczywistych walorów wizualnych, na przykład poprawieniu proporcji bardzo wysokich pomieszczeń czy rozbicia dużych powierzchni na strefy, sufity podwieszane mają cały szereg innych funkcji.

Przede wszystkim umożliwiają ukrycie rozmaitych instalacji, okablowania, a także zastosowanie finezyjnych rozwiązań oświetleniowych. Ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że dzięki sufitom systemowym jesteśmy w stanie wyciszyć pomieszczenie oraz je ocieplić, izolując pomieszczenie dodatkową warstwą od góry.

Ze względu na sposób montażu sufity podwieszane dzielimy na sufity kasetonowe i napinane. Jeśli zaś chodzi o użyty materiał, to wyróżniamy sufity wykonane z płyt gipsowo-kartonowych, sufity rastrowe, czyli zbudowane z metalowych paneli kratowanych, mineralne, a nawet drewniane.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?