Skip to content

Wylewki anhydrytowe

oferta
czym są?

wylewki anhydrytowe

Wylewki anhydrytowe / posadzki anhydrytowe to nic innego jak mieszanka anhydrytu, czyli bezwodnego gipsu, oraz kruszyw.

Tego typu wylewki są nowoczesnym samopoziomującym materiałem o wyjątkowych właściwościach. Oferowane przez nas wylewki anhydrytowe są solidne, równe i trwałe.

Lista ich zalet zdaje się nie mieć końca, szczególnie jeśli w grę wchodzi ogrzewanie podłogowe.

posadzki anhydrytowe
Najważniejsza lista
Zalety wylewek anhytrytowych
Po pierwsze oszczędności

Dzięki wysokiej przewodności cieplnej posadzki anhydrytowe nagrzewają się o 50% szybciej niż cementowe, a co za tym idzie, zmniejszają czas nagrzewania się pomieszczenia. Wylewka anhydrytowa szczelnie otula instalację ogrzewania, dzięki czemu maksymalnie wzrasta jej wydajność. Niższe rachunki za ogrzewanie to nie wszystko, oszczędności pojawią się już na etapie budowy.

Wysoka wytrzymałość na zginanie i obciążenia powoduje, że posadzki anhydrytowe nie wymagają stosowania zbrojenia. Nie można nie wspomnieć również o tym, że dzięki płynnej konsystencji wylewki anhydrytowe nie wymagają poziomowania ani szlifowania, unikamy efektu tak zwanego „mleczka”.

Natomiast najważniejszą ich zaletą jest bez wątpienia szybki czas wykonania. Wylanie takiej posadzki to maksymalnie jeden dzień roboczy. Co więcej, wylewki anhydrytowe schną w przeciągu 48h, co daje kolosalne oszczędności czasu, jeśli bierzemy pod uwagę możliwość kontynuowania prac na budowie.

Po drugie estetyka

Wylewki anhydrytowe są to wylewki samopoziomujące, dzięki czemu dają rezultat idealnie gładkiej i równej powierzchni bez efektu miski, pęknięć czy szczelin. Sprawia to, że można ich używać nawet pod najbardziej wymagające rodzaje podłogi jakimi są posadzki żywiczne.

Anhydryty zapewniają bardzo wysoką estetykę wykończenia. Pozwalają uzyskać o połowę cieńszą warstwę niż tradycyjne wylewki cementowo-wapienne. Ze względu na swoje właściwości podkład anhydrytowy jest praktycznie bezskurczowy, w związku z czym można dość mocno ograniczyć ilość potrzebnych dylatacji.

Po trzecie uniwersalność

Niewielka grubość pozwala nam zastosować wylewki anhydrytowe tam, gdzie inne mogłyby sprawiać kłopot. Nie straszne im poddasza, drewniane stropy czy nisko osadzone przeszklenia. Co szczególnie istotne, posadzki anhydrytowe nie obciążają konstrukcji, na których są stosowane.

Nadają się doskonale zarówno na tradycyjne rozwiązania, jak i te z ogrzewaniem podłogowym. Dobrze sprawdzą się pod wszelkimi materiałami podłogowymi, jak płytki, gres, panele, podłogi drewniane, wykładziny dywanowe i winylowe, kamień naturalny oraz właśnie żywica.

informacje
wszystko to...
o czym trzeba pamiętać

Aby jak najdłużej cieszyć się doskonałą jakością wylewek anhydrytowych, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przed położeniem wylewki powierzchnia powinna być dobrze wypoziomowana oraz dokładnie oczyszczona i odkurzona. Natomiast wszelkie metalowe elementy winny być zabezpieczone antykorozyjnie.

W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności typu łazienka, pralnia lub garaż należy wykonać odpowiednią izolację zarówno pod, jak i nad wylewką anhydrytową. Posadzki anhydrytowe nie są polecane w miejscach typu garaż, ze względu na większą ścieralność, oraz na zewnątrz, na przykład na taras lub balkon.

anhydryty
na ogrzewanie podłogowe
nie ma lepszych

Podsumowując, można zaryzykować stwierdzenie, że wylewki anhydrytowe to obecnie najlepsza technologia, szczególnie w sytuacji, kiedy w grę wchodzi ogrzewanie podłogowe.

Są lekkie, szybkie w wykonaniu, trwałe i dają szerokie możliwości aranżacyjne, niezależnie od warunków. Cieszą się obecnie ogromną popularnością, czemu trudno się dziwić.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży pomożemy i doradzimy!

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?